Kraków to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Słynie ze wspaniałych zabytków na czele z Wawelem. Planując pobyt w stolicy Małopolski, koniecznie trzeba uwzględnić kwestie związane z parkowaniem.

Parkowanie w centrum Krakowa – o tym trzeba pamiętać!

Każdy, kto wybiera się do Krakowa samochodem, musi brać poprawkę na pewne utrudnienia wynikające z tego, że gród Kraka znajduje się w gronie najbardziej zakorkowanych polskich miast. W centrum znalezienie wolnego miejsca, gdzie można zostawić samochód, zajmuje średnio ok. 40 minut. Nie ma co niepotrzebnie tracić czasu – lepiej skorzystać z płatnego parkingu. Kraków-centrum to świetna lokalizacja, ponieważ stąd łatwo wszędzie się dostać. W dużych miastach zwykle bardziej opłaca się zostawić auto na parkingu i wyruszyć na zwiedzanie pieszo lub korzystając z transportu publicznego. Kraków jest doskonałym przykładem miasta, gdzie popyt na nowoczesne, atrakcyjne cenowo usługi parkingowe jest ogromny i stale rośnie. Raz, że do stolicy Małopolski przyjeżdża coraz więcej turystów, a dwa – z każdym rokiem na ulicach miasta przybywa samochodów. To generuje spore potrzeby, jeśli chodzi o miejsca postojowe.

Parking w centrum Krakowa – jak wybrać najlepszy?

Wybór parkingu w centrum Krakowa powinien być podyktowany racjonalnymi przesłankami. Oferta w tym zakresie jest na tyle bogata, że każdy znajdzie propozycję odpowiadającą mu pod względem zawartości oraz ceny. Kluczowe znaczenie w omawianym kontekście mają stawki za postój oraz dokładna lokalizacja obiektu. W bliskim sąsiedztwie Zamku Królewskiego i Starego Miasta znajduje się obsługiwany przez Grupę Interparking parking. Centrum Krakowa zostało nieprzypadkowo wybrane na jego usytuowanie. Dla kierowców to przede wszystkim wygoda, ponieważ stąd jest bardzo blisko do wielu atrakcji miasta. Poza tym kierowca może mieć pewność, że jego auto będzie właściwie chronione. Parking jest nadzorowany przez ochronę oraz przez system kamer monitorujących.