Sudety, na równi z Bieszczadami czy Tatrami stanowią jedne z najbardziej majestatycznych i unikalnych regionów w naszym kraju. Wszystkie jednak się od siebie zdecydowanie różnią, wyróżniając się unikalnym wręcz klimatem, niepowtarzalnymi nigdzie indziej krajobrazami – to właśnie również w Sudetach znajduje się, drugi pod względem wielkości, górski łańcuch w Polsce.

Śnieżka.

Ten górski szczyt jest obowiązkowym przystaniem w podróży każdego turysty, nic więc dziwnego, że corocznie przyciąga do siebie ogromne rzesze turystów z całego kraju i zagranicy. Na Śnieżce znajduje się również obserwatorium meteorologiczne – na szczycie natrafić możemy również na typową dla alpejskich szczytów roślinność.

Świątynia Wang.

Jest to unikatowa pod wieloma względami świątynia – ciekawostką jest fakt, że ta drewniana budowla powstała w Norwegii, co miało miejsce w okolicach XII wieku. Obiekt ten został jednak w XIX wieku całkowicie drewniany, pierwotnie miała trafić do Berlina, po dziś dzień jednak możemy podziwiać ją w Karpaczu. Jeżeli ufać legendom, świątynia miała zostać wykonana z pozostałości po łodziach budzących postrach wikingów.

Srebrna Góra.

W Srebrnej Górze natrafić możemy na największą fortecę w całej Europie, która – w nadchodzących latach ma przejść ogromny remont, a tym samym, ponownie cieszyć turystów i miłośników historii. Twierdza ta powstała w 2 połowie XVIII wieku na osobiste polecenie władcy Pruskiego. W swej historii brała czynny udział w wielu, największych konfliktach na naszym kontynencie – począwszy od wojen napoleońskich czy konfliktów w ostatnim stuleciu.