Dawniej zwany również Klimczak jest to szczyt górski znajdujący się w Beskidzie Śląskim.

Znajduje się na wysokości 1117 m.n.p.m. w paśmie Karpat i Baraniej Góry.

Co na nas czeka podczas zdobywania szczytu góry?

Wierzchołek Klimczoka przypomina swoim kształtem kopiec o zaokrąglonym szczycie. Jego strome grzbiety porośnięte są pięknymi i obszernymi lasami bukowo-świerkowymi.

Wędrując szlakiem można zwiedzić dwie jaskinie na zboczach góry. Jest to Jaskinia Ali Baby oraz Jaskinia Piętrowa. Natomiast jeśli chodzi o sam szczyt góry to znajduje się na nim stalowy maszt z antenami telekomunikacyjnymi. Dla zmęczonych turystów możliwe jest skorzystanie z wyciągu narciarskiego o długości 430 m.

Na szlaku jest również schronisko górskie PTTK Klimczok na wysokości 1052 m.n.p.m. W schronisku można wykupić nocleg, zjeść a także skorzystać z basenu i zrelaksować się z rodziną bądź przyjaciółmi.

Jeszcze więcej informacji o Klimczoku i innych atrakcjach z Beskidów znajdziesz w serwisie https://www.infobeskidy.pl/.

Co warto wiedzieć na temat szczytu Klimczok?

Góry te cieszą się bardzo dużą popularnością ze względu na różnorodność szlaków i łatwość w zdobywaniu szczytu. Warto mieć ze sobą ciepłe ubrania, płaszcz przeciwdeszczowy oraz buty trekingowe aby zapobiec kontuzjom. Wejście na szlak zajmuje ok. 4 godziny jednak czas zdobywania szczytu uzależniony jest od warunków pogodowych. Cała trasa jaką turysta musi pokonać, wynosi około 11 kilometrów i 600 metrów.

Zimą warto zabrać ze sobą raki aby wchodzenie po śliskiej nawierzchni było łatwiejsze i przede wszystkim bezpieczne. Ciekawe widoki podczas zdobywania Klimczoka oraz różnorodne szlaki i trasy umilą ten wymagający ale jakże satysfakcjonujący spacer po górach.