Ostróda to ciekawy cel wycieczki dla każdego, kto chce spędzić pełen przygód urlop w otoczeniu jezior oraz rozległych kompleksów leśnych. Dobre zagospodarowanie sprawia, że tanie noclegi można tu znaleźć o każdej porze roku, a liczne atrakcje zapewniają każdemu turyści doskonałą zabawę.

W jaki sposób można spędzić tutaj wolny czas?

Ostróda to malownicza dolina rzeki Drwęcy oraz szereg jezior, niezwykle istotnych w mazurskim krajobrazie. Jedną z najważniejszych atrakcji jest tu Kanał Ostródzko – Elbląski oraz wycieczkowe rejsy, które mają w swej ofercie miejscowe statki. Spacery nad Jeziorem Drwęckim, możliwość uprawiania sportów wodnych – oto atrakcje, z których można tu skorzystać. Warto też zajrzeć na miejscowe molo – największy taki obiekt w Polsce, który znajduje się poza wybrzeżem Bałtyku. Niektórzy chcąc zaczerpnąć polskich atrakcji nadmorskich, to często wybierają Dąbki jako turystyczna miejscowość nadmorska, Kołobrzeg lub Świnoujście. A przecież Ostróda ma także sporo do zaoferowania. Wycieczki po Ostródzie to idealna oferta i dla tych turystów, którzy chcą lepiej poznać Mazury i ich dzieje.

Co warto zwiedzić?

Ciekawym doświadczeniem może okazać się wizyta na zamku krzyżackim, służącym obecnie jako Centrum Kultury, placówka muzealna oraz galeria sztuki. Neogotycki kościół ewangelicki z początków XX wieku, gotycki kościół św. Dominika Savio orz szereg zabytkowych kamienic to kolejne obiekty, którym podczas zwiedzania tego miasta warto się uważniej przyjrzeć. Dla miłośników sztuki sakralnej nie lada gratką będzie też wizyta w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w którym zachowało się cenne dzieło – pieta z XIV wieku, która do Ostródy trafiła z Gietrzwałdu.