Najwięcej zabytków, muzeów, wydarzeń kulturalnych można znaleźć w największym mieście Polski, czyli Warszawie. Stolica kryje mnóstwo atrakcyjnych miejsc do zwiedzania, których powtarzalności nie można znaleźć w innych rejonach kraju. Dlatego też, od czego najlepiej zacząć zwiedzanie Warszawy?

Przeważnie turyści zaczynają swoja podróż od Starówki, w 1944 roku została praktycznie całkowicie zniszczona, jednak w ciągu pięciu lat doczekała się odbudowy. Zwiedzanie rozpoczyna się od placu Zamkowego, na którym znajdziemy kolumnę Zygmunta III Wazy. W dalszej części można zobaczyć kolorowe kamienice, dzięki którym czuć romantyczną duszę Warszawy, czy też obejrzeć pomnik Syrenki.

Następnym miejscem na liście są Łazienki Królewskie, tłumy turystów podziwiają jeden z najpiękniejszych kompleksów ogrodowych o powierzchni 80 hektarów. Zobaczyć można tam między innymi Pałac Myślewicki, Pałac na Wyspie, Amfiteatr, Starą Oranżerię. Ale przede wszystkim zachęcają urokliwymi pełnymi drzew i krzewów alejkami. Jednak tak naprawdę wizytówką Warszawy jest Pałac Kultury i Nauki, jest to najwyższy budynek w Polsce.

Znajduje się w nim 3000 sal i gabinetów, a liczy sobie 38 pięter. Taras widokowy jest dostępny dla zwiedzających, dzięki któremu widać całą panoramę miasta. Istotnym miejscem dla Warszawy, jest także plac Piłsudskiego, na którym w 1925 roku został utworzony Grób Nieznanego Żołnierza, symbolizujący zbiorową mogiłę ludzi poległych w walce o wolność narodu. W jego oddali można obejrzeć przepiękny Ogród Saski z wieloma rzeźbami, stawem i fontanną. W 2010 roku w Warszawie powstało muzeum, które posiada tradycyjną wystawę, ale i laboratorium naukowe, jest to Centrum Nauki Kopernika.

Zawiera sześć sal, dzięki którym zwiedzający mogą uczestniczyć w pokazach naukowych, ale także samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, poznawać reguł nauki. Jest to idealne miejsce równie dla dzieci, jak i dorosłych.

To wszystko to namiastka zwiedzania Warszawy, aczkolwiek miejsca najbardziej warte uwagi turystów. Dlatego też dobrze jest zaplanować wycieczkę wcześniej, aby nie pominąć tych najbardziej atrakcyjnych miejsc.