Ustka jest jednym z najbardziej urokliwych nadmorskich miast. Jest również dużym portem rybackim, z rozwiniętym przemysłem stoczniowym i przetwórstwem rybnym. Zamieszkuje ją jedynie około 16 tysięcy mieszkańców. W porównaniu z innymi nadmorskimi miastami jest tylko małym punktem na mapie polskiego wybrzeża.

Pomimo tego Ustka to miejsce magiczne i wyjątkowe. Na turystów czeka tu wiele ciekawych miejsc i atrakcji.

Pomnik Syrenki

Jest to wizytówka tego miasta, podobnie jak latarnia morska i bunkry.

Port

Jednym z najważniejszych miejsc w mieście jest port. To tutaj każdy może poznać rybackie życie, poczuć zapach smażonej ryby i porozmawiać z rybakami o ich pracy.

Latarnia

Ustecka latarnia ma już ponad 100 lat a jej wygląd w prawie niezmienionym stanie zachwyca do dziś.

Przepiękna plaża zachodnia

Miejsce ciche i spokojne, bez tłumu turystów. Urokliwa plaża z czystym piaskiem z mnóstwem muszelek i bursztynów, które można znaleźć w piasku.

Bunkry

Miłośnicy militariów zapewne znają to miejsce. W czasie II wojny światowej Ustka była ważnym punktem w planach Hitlera. Niemcy zbudowali tu rozległy kompleks z podziemnymi tunelami. Dzisiaj w bunkrach można zobaczyć ciekawe wystawy i przedmioty z okresu wojny a nawet spróbować żołnierskiej grochówki.

Piękna starówka

Charakterystyczne biało czarne domy, w których kiedyś mieszkali rybacy, wąskie uliczki i niezwykłe zapachy świeżo pieczonego chleba i smażonych ryb nadają miastu wyjątkowy klimat.

Orzechowska wydma

Zaledwie 4 kilometry od Ustki w Orzechowie znajduje się wielka wydma zakończona malowniczym klifowym urwiskiem. Ze szczytu wieży widokowej rozpościera się niesamowity widok na bezkresne wody Bałtyku.

Most obrotowy

Słynny most obrotowy łączy ze sobą dwa odmienne oblicza Ustki. Tętniącą życiem i pełną turystów plażę wschodnią ze spokojną i cichą plażą zachodnią.