Chorwacja to kraj, który jest jeden z najbardziej odwiedzających krajów na świecie. Nie ma co się dziwić wygląd atrakcje, architektura i natura to parę elementów, które wpływają na odwiedziny tego kraju. Warto, więc podczas wyprawy na wakacje do Chorwacji poznać parę atrakcji, które warto tam zwiedzić!

Dubrownik

To jedno z najbardziej słynnych i odwiedzających miast przez turystów owym kraju. Rocznie to miasto odwiedza ponad 2 miliony turystów. Miasto to zachwyca swoją niesamowitą historią, dzięki czemu jest bardzo odwiedzane. Nie tylko historia wpływa na taki popyt tego miasta. Jego architektura, która jest, bardzo charakterystyczna nie można, sobie jej odmówić.

Park Narodowy Jezior Plitwickich

Kolejne bardzo niezwykłe i popularne miejsce, które odwiedza bardzo dużo turystów. Jest to Park Narodowy, który zachwyca swoich odwiedzających. Jest tam między innymi kompleks przy jeziorze, który już od 1979 roku znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego, czyli UNESCO.

Jest on położony w środkowej części kraju.

Park Narodowy Krka

Kolejny z ośmiu parków narodowych, które warto odwiedzić. Owe parki są, bardzo zalesione mają, wiele natury. Jest on położony bliższego miejsca wypoczynkowego wielu turystów. Dalmacji. Park zachwyca swoimi wodospadami rzekami i swoją naturą.

Wyspa Hvar

Do całej Chorwacji należy, aż ponad 1200 wysp i wysepek to nie ma żadnego sposobu, by odwiedzić jednej z nich. Jedną z najbardziej polecanym miejsc to wyspa Hvar. Posiada wiele plaż wodospadów, a zarazem wiele zieleni. Odwiedzający cieszą się odetchnieniem i spokojem.