Grecja jest to kraj, który jest położony na półwyspie bałkańskim. Składa się tak naprawdę z wielu wysepek rozsianych na całym morzu. Na prawie całości tej powierzchni znajdziemy góry czy też wzniesienia.

Wszystko to zalicza się, że Grecja jest to kraj najbardziej górzystych państw w całej to Europie. W tym artykule powiemy sobie o 5 najlepszych atrakcjach, jakie nas czekają w Grecji.

Wioski Zagorochoria

Są to takie osady czy też inaczej nazywane wioski, które leżą dokładnie wzdłuż wąwozu Vikos. Łącznie takowych wiosek jest 46. Są to bardzo malownicze osady, które są pokryte wieloma skalistymi zboczami, a też są blisko przy naturze, która otacza ów wioski z każdej strony.

Półwysep Pilion

Jest to bardzo dobre miejsce na odpoczynek od swojej rutyny. Plaża piasek krajobraz górskich widoków. Co więcej, chcieć od życia? Ów półwysep jest mocno zazieleniony stokami górskimi, które już od pierwsze spojrzenia zachwycają.

Monastyr Osios Loukas

Jest to tak naprawdę jeden z tych najważniejszych zabytków całej Grecji. Wszystko to znajduje się na terenie ich kraju. Położony jest przy wielu to wzgórzach i oliwnych gajach. Jest to kompleks świątyń, które zostały zbudowane na takowy wzór krzyża greckiego.

Saloniki

W sumie jest to najbardziej takowe europejskie miasto, które leży w Grecji. Jest też jednocześnie stolicą Macedonii. Wielkomiejski i bardzo to elegancki charakter całego miasta wpływa na odpoczynek i urok na turystów przyjeżdżających do Grecji.

Pella i Verigina

Obecna takowa wioska o nazwie Pella, była dawną stolicą Grecji, a zarazem i Macedonii. Stolicą była za czasów Filipa II. W obecnych czasach jest to tylko główna atrakcja, ponieważ obok wioski znajdują się często wykopaliska, które to cały czas znajdują fragmenty dawnego pałacu.