Stolica Katalonii przyciągająca uwagę nie tylko przez swoją wyjątkową architekturę. Przyciągnie też przez zapowiadający się spacer klimatyczny, a zarazem romantyczny między uliczkami. Mnóstwo muzeów, które warto odwiedzić, podczas pobytu w Barcelonie. Mnóstwo innych atrakcji związanych z tym miastem. Dziś dlatego, piszemy, ten artykuł co warto, zwiedzić w Barcelonie.

Parc Guell

Jeden z najbardziej magicznych parków w Europie, a zarazem w Barcelonie jest to oczywiście Parc Guell, który nie powstał specjalnie jako park miejski, a jako prywatne miasto-ogród dla przyjaciela Gaudiego. Wstęp do owego parku wynosi tylko 8 euro.

Barri Gotic

Stara część Barcelony, wciąż jest chętnie odwiedzana przez jej architekturę, czy też atmosferę, która tam panuje. Bardzo często ludzie odwiedzający ponownie Barcelonę muszą tam przyjść.

Mintjuic

Nad owym miastem jest wielkie wzgórze Montjuic. Wiele turystów przybywających do Barcelony właśnie tam lubi spędzać czas. Na spacer jednak trzeba liczyć cały dzień, by zwiedzić właśnie to miejsce.

Parc De La Ciutadella

Najlepiej całą Barcelonę zwiedza się rowerem, czy też na piechotę. Co parę przecznic cała Barcelona zawiera zielone skwery wypoczynkowe. Jednym właśnie z takich miejsc jest Parc De La Ciutadella, który wyróżnia się naprawdę w ogromnym stylu. Jest to jeden z najbardziej odwiedzanych skwerów w mieście.