Podróżowanie to doskonała forma spędzania wolnego czasu – bez względu na to, czy planujemy dłuższy wyjazd, czy też weekendowy wypad do sąsiedniego miasta, a może kraju. Rozwój cywilizacyjny, jak i ogólny postęp sprawił, że podróżowanie jeszcze nigdy nie było tak proste. Do wyboru mamy ogromną ilość środków transportu, które pozwalają nam dostać się do nawet najdalszych zakątków tego świata. Wciąż jednak panuje błędne przekonanie, że taki wyjazd wiązać się musi z ogromnymi kosztami. Oczywiście, za przyjemności się płaci, jeżeli jednak będziemy trzymać się pewnych zasad, możemy w znaczącym stopniu zminimalizować nasze wydatki. Podpowiemy więc o czym pamiętać, by wakacyjny wyjazd nie nadwyrężył naszego portfela.

Nie rezerwuj na ostatnią chwilę.

Dokonywanie rezerwacji, czy to lotu samolotem, czy wynajęcia pokoju hotelowego na ostatnią chwilę, to wręcz proszenie się o dodatkowe koszty. Szczególnie w sezonie turystycznym, gdzie obiekty takie jak hotele nie mogą wręcz odpędzić się od turystów. Dokonanie rezerwacji ze sporym wyprzedzeniem może pozwolić nam zaoszczędzić sporo pieniędzy, a nawet załapać się na promocje!

Nie korzystaj z pośredników.

Korzystanie z ofert biur podróży jest niezwykle wygodne – wszak cały nasz wyjazd jest zaplanowany od podstaw aż do samego końca. Warto jednak wiedzieć, że biura podróży i inni pośrednicy nie są organizacjami charytatywnymi, toteż pobierają określone przez siebie marże.

Zamiast hotelu – namiot lub spanie w aucie.

Pokój hotelowy to niewątpliwie ogromna wygoda, która jednak wiążę się z kosztami. Jeżeli chcemy zmniejszyć nasze wydatki, rozważmy nocowanie pod gołym niebem, czy nawet spanie w aucie. Oczywiście, nie będzie to aż tak komfortowe, jednak pozwoli zaoszczędzić nam sporą sumę pieniędzy.