Prezentujemy 4 najciekawsze państwa z łacińskiej ameryki.

Dominikana – Jeżeli potrzebujesz się wygrzać na cudownym, mocno świecącym słońcu oraz wykąpać w gorącej wodzie, Dominikana to miejsce na wakacje dla Ciebie. Zainteresują Cię również przepiękne krajobrazy, roślinność i egzotyczne zwierzęta. Atrakcje historyczne również są ciekawe w tym kraju, można zobaczyć pozostałości po czasach podbojów wyspy przez wiele krajów.

Kolumbia – Państwo, które ma do zaoferowania naprawdę dużo, wybrzeże Morza Karaibskiego i Oceanu Spokojnego to tylko początek pięknych widoków. Kolumbia mocno inwestuje w turystykę, hotele i restauracje mają naprawdę dobry poziom, a nadal są przyjazne dla naszych portfeli. Co warto zwiedzić w Kolumbii? Pełno muzeów, piramida w Popayan, mnóstwo kolonialnej architektury, Park Narodowy Tayrona, Wyspy Rosario, i wiele, wiele innych, cudownych miejsc. Tutaj przeczytasz więcej informacji nt. Kolumbii.

Argentyna – Ten kraj ma w swojej ofercie naprawdę pełno niesamowitych miejsc i krajobrazów. W Argentynie twoje wakacje, na pewno będą bardzo udane, w stolicy jest pełno klubów gdzie możesz się wytańczyć i wypić miejscowe drinki. Natomiast w całej Argentynie przyroda zachwyca, zapewne wielu z Was słyszało o Wodospadach Iguazu, czy lodowce np. Perito Moreno.

Gwatemala – Ma doskonałe położenie, ponieważ graniczy z Meksykiem, Salwadorem, Hondurasem i Belize, a każde z tych państw jest przecudowne. Gwatemala leży nad dwoma oceanami – Spokojnym i Atlantyckim. Ciekawym widokiem jest wygasły wulkan Tajumulco, który również jest najwyższym szczytem tego kraju, ale inne wulkany w tym kraju również są warte zobaczenia. Interesującą częścią północnej części państwa jest tropikalna dżungla. Jezioro Atitlan to coś, co musisz zobaczyć na własne oczy, znajduje się w kraterze wygasłego wulkanu i jest naprawdę niesamowite.