Usługa najmu samochodów dostępna jest w różnych formach – w tym w formule najmu średnioterminowego, czyli na okres od miesiąca do roku. Chcąc wypożyczyć pojazd na miesiąc, trzeba pamiętać o kilku istotnych sprawach. Jakie są największe zalety tego rozwiązania?

Kto wynajmuje samochody na miesiąc?

Usługa, jaką jest wynajem auta na miesiąc, to atrakcyjne rozwiązanie dla bardzo wielu osób. Jeśli ktoś np. spędza dłuższy urlop w Polsce, chce solidnie przetestować konkretny model auta lub potrzebuje w firmie dodatkowego środka transportu na określony czas, pojazd na miesiąc jest dla niego strzałem w dziesiątkę. Oferta w tym zakresie jest adresowana do osób prywatnych i prowadzących działalność gospodarczą.

Jakie są zalety najmu samochodów na miesiąc?

Jak podkreślają doradcy z wypożyczalni iPanek, przesłanek przemawiających na korzyść wynajęcia samochodu na miesiąc jest całkiem sporo. Przede wszystkim jest to doskonała alternatywa dla zakupu samochodu na własność, co nieodmiennie wiąże się z regularnymi wydatkami – trzeba je ponosić bez względu na to, z jaką częstotliwością użytkowany jest samochód. Tymczasem opłata za wynajem zawiera koszty utrzymania pojazdu. Z racji na dłuższą deklarację najmu wynajem samochodu na miesiąc opłaca się bardziej niż wynajem krótkoterminowy.

Jak wynająć samochód na miesiąc?

Procedura najmu nie jest skomplikowana – wszystkie związane z tym formalności da się bez problemu załatwić w biurze wybranej wypożyczalni. Wcześniej warto porównać dostępne na rynku oferty, aby wyłonić propozycję odpowiadającą indywidualnym preferencjom pod kątem cen oraz zawartości. Oczywiście samochód można wcześniej zarezerwować online lub telefonicznie, niemniej nie jest to obowiązkowe. Analizując poszczególne oferty, należy koniecznie zwrócić uwagę na to, z jakich pojazdów składa się flota danej wypożyczalni. Wiele bowiem zależy od tego, do jakich celów i przez kogo będzie eksploatowany samochód. Zazwyczaj w rachubę wchodzą auta osobowe, ale przedsiębiorcy często potrzebują również dostawczaków.