Jesień to czas, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na infekcje oraz pogorszenie nastroju.

Dlatego zwłaszcza teraz warto wybrać się na wyjazd do miejscowości uzdrowiskowej. Zarówno na weekendową wycieczkę, jak i dłuższy urlop doskonale sprawdzi się Nałęczów.

Nałęczów – najważniejsze informacje

Uzdrowisko położone jest w województwie lubelskim, w powiecie puławskim, około 30 km na zachód od Lublina. Miasto zlokalizowane jest na obszarze nizinnym, w otoczeniu wzgórz i wąwozów. Jego największą zaletą jest mikroklimat, który w naturalny sposób pomaga obniżyć ciśnienie oraz pozytywnie wpływa na problemy z sercem. Nałęczów jako jedyne uzdrowisko w Polsce ma profil wyłącznie kardiologiczny.

Dodatkowo miasto posiada źródła z krystalicznie czystą wodą, o unikatowym składzie, dzięki czemu Nałęczów może się pochwalić ponad 200-letnią historią wodolecznictwa. Uzdrowisko przyciąga  kuracjuszy za sprawą rozbudowanej infrastruktury leczniczej. Szpitale, sanatoria i mniejsze obiekty oferują zabiegi liczne zabiegi terapeutyczne i rehabilitacyjne. Bogata oferta noclegów i punktów gastronomicznych dodatkowo zachęca do odwiedzenia tego pięknego miasta.

Przeczytaj więcej o Nałęczowie w portalu: https://infonaleczow.pl/.

Nałęczów i malowniczy Park Zdrojowy

Ogromnym atutem uzdrowiska jest zabytkowy park uzdrowiskowy, o powierzchni 25 ha. Został on założony w XVIII wieku przez Stanisława Małachowskiego. W parku dominują klasyczne gatunki drzew, czyli lipy, sosny, dęby czy kasztanowce. Spotkamy tu jednak również rzadsze okazy, takie jak tulipanowce, katalpy i skrzydłorzechy. Na obszarze kompleksu parkowego znajduje się również pijalnia wód oraz palmiarnia. Możemy tu również podziwiać zabytkowy gmach Pałacu Małachowskich.

Nałęczów jest wyjątkowym miejscem na mapie Polski. Atrakcyjne położenie, leczniczy mikroklimat oraz rozległy Park Zdrojowy sprawiają, że jest to idealne miasto na jesienny relaks i wypoczynek.