Bałtyk, polskie góry czy może wyjazd zagranicę? Wakacje tuż za rogiem, podpowiemy więc, jakie kierunki tegorocznych wyjazdów cieszyły się największym zainteresowaniem w tym roku. Jeżeli jeszcze nie masz żadnych planów na tegoroczny sezon wakacyjny, lub wybierasz pomiędzy jedną, a drugą lokalizacją – podpowiemy, gdzie zamierzają udać się pozostali Polacy!

Kierunek – Majorka!

W tym roku najczęściej wybieranym kierunkiem na wakacyjny wyjazd została Majorka, która corocznie ściąga do siebie turystów i podróżników ze wszystkich zakamarków świata. Wygrana w tym rankingu nie powinna dziwić – na Majorce znaleźć możemy przepiękne plaże i krajobrazy, a i stosunkowo niskie ceny, co sprawia, że wyjazd na Majorkę z całą pewnością nie wyszczupli naszego portfela.

Kair.

Na kolejnym miejscu znalazł się Kair, a więc stolica Egiptu. Tak wysoka pozycja także nie wzbudza większego zdziwienia, ponieważ od lat Polacy ze szczególnym umiłowaniem traktują Egipt.

Rodos.

Rodos to grecka wyspa, która corocznie ściąga do siebie turystów z całego świata. Ciepłe dni, przepiękne krajobrazy i wspaniałe zabytki, w tym średniowieczne miasto – wszystko to sprawia, że jest to jeden z najczęściej wybieranych kierunków na wakacyjną podróż.

Tulum.

Tulum to turystyczna miejscowość położona w Meksyku, w której to możemy znaleźć – między innymi – ruiny miasta starożytnych Majów, dostęp do morza, baśniowe wręcz widoki czy niezwykła wręcz kultura i zwyczaje tamtejszych mieszkańców, z którymi warto się zapoznać. To, co w Tulum zachwyca, to przede wszystkim majestatyczne plaże i laguny!