Budowanie zamków z piasku idealnie sprawdzi się w roli rywalizacji.

Zamki z piasku

Budowanie zamków z piasku niewątpliwie każdemu z nas kojarzy się z okresem dzieciństwa. Podczas wspólnych wyjazdów nad morze lub nad jezioro była to świetna propozycja na spędzenie wolnego czasu i chwilę wytchnienia dla rodziców lub opiekunów. Budowanie z piasku dodatkowo rozwija kreatywność i dzięki temu powstają naprawdę niebanalne budowle. Podczas budowania z piasku należy pamiętać o tym by nie robić tego za blisko brzegu. Z tego powodu podczas zmiany brzegu nasz zamek może niepotrzebnie ulec zniszczeniu. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że na pewno nie będzie on wieczny, jednak nie ma sensu kusić losu by w trakcie budowy stał się błotem.

Piaskowe dzieła sztuki

Budowanie zamków z piasku wyzwala w dzieciach kreatywność i niektóre z nich mogą stać się prawdziwymi dziełami sztuki. Warto przed przystąpieniem do tego zadania przygotować sobie ozdoby. Mogą to być muszelki, kamyczki, jakieś drobne patyczki. Dzięki ich nagromadzeniu już wcześniej nie będzie potrzeby co chwilę odrywać się od powstającej budowli. Dzięki takiemu postawieniu sprawy dziecko dodatkowo będzie uczyło się organizacji pracy. Nie będzie problemu z tym by korzystać z dostępnych materiałów, co przyda się także podczas wykonywania w szkole prac plastycznych, czy też referatów. Nie zawsze mamy wszystkie potrzebne składniki i trzeba zadowolić się tym co jest dostępne.

Konkurs na najlepszy zamek

Jeżeli na plaży jest więcej znajomych dzieci lub też takich, które zajmują się budowaniem zamków z piasku dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie konkursu na najlepszy, najpiękniejszy,z największą ilością pokoi, najbardziej pomysłową fosą… zamek. Pomysłów na konkurs jest naprawdę sporo i można wymyślać ich naprawdę dużo. Codziennie nad brzegiem będą bawiły się inne dzieci, więc na pewno nie będzie nudno. Można bawić się także w tworzenie piaskowego labiryntu i wiele innych zabaw, które okażą się satysfakcjonujące dla osób w różnym wieku. Budowanie zamków z piasku wspiera wiele kompetencji, które okażą się przydatne także w przyszłym życiu.